1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej.

2. Biblioteka Parafialna czynna będzie w poniedziałek od godz. 18.30 do 19.00.

3. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane według następującego porządku:

• Duży Kościół – godz. 8.00
  • Mały Kościół – godz. 7.00, 11.00, po procesji i 19.00
  • Starościn, Lubiechnia Mała – godz. 8.00
  • Gajec, Lubiechnia W, Drzeńsko – godz. 9.00

Po Mszy św. o godz. 11.00 z Małego Kościoła wyruszy procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy, które będą ustawione przy ulicach Słowackiego, Dworcowej, Chrobrego i przy Kościółku. Dzieci, które były w tym roku u I Komunii św. przyjdą na procesję w strojach komunijnych. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 16.00. Prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, chorągwi a także udekorowanie domów.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszami św. W piątek od godz. 8.00 rano odwiedzimy chorych, w sobotę Msza św. wynagradzająca NMP i Nabożeństwo I soboty.

5. W piątek o godz. 19.00 czynne będzie poradnictwo rodzinne.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

• wtorek – godz. 17.30 – Lektorzy
  • piątek – godz. 18.00 – Oaza
  • sobota – godz. 12.30 – Schola
  • sobota – godz. 17.30 – Żywy Różaniec

8. W niedzielę 3 czerwca o godz. 11.00 na boisku Technikum Leśnego w Starościnie rozpoczną się zawody MTB Maraton – „Rzepiński płaskowyż”. Zapraszamy do kibicowania rowerzystom. Zapraszamy do odwiedzania stanowiska z ciastem i kawą, z którego dochody będą przeznaczone na budowę Ołtarza w kościele parafialnym.

9. Jak co roku z naszej parafii są organizowane pielgrzymki do Częstochowy: rowerowa od 5.07 do12.07 i piesza od 30.07 do 12.08. Już teraz zachęcamy do udziału w jednej czy drugiej pielgrzymce. Pielgrzymów rowerowych prosimy o zgłaszanie się. Spotkanie pielgrzymów rowerowych dzisiaj i w czwartek o godz. 16.00. Zapisy na pielgrzymkę rowerową do 20 czerwca. Koszt pielgrzymki 130 zł.

10. W zakrystii można nabyć cegiełki na budowę ołtarza w Dużym Kościele.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne.