Parafia Rzepin
header1.jpgheader2.jpgheader3.jpgheader4.jpgheader5.jpg

Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela Zwykła, 24.07.2016r

1. Dzisiaj XVII niedziela zwykła.

2. Spotkania grup w tym tygodniu:

  • poniedziałek – grupa Medjugorska - .godz. 17.30
  • wtorek – Apostolat Maryjny – godz. 18.00

3. Po Mszach św. możemy powierzyć swoje intencje, które będą omadlane podczas Pieszej Pielgrzymki. Otrzymamy kartę duchowego pielgrzyma. Duchowy pielgrzym podczas trwania pielgrzymki każdego dnia ofiarowuje 10 różańca, przyjmuje komunię świętą w intencji pątników. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na fundusz pielgrzymkowy. Przez cały czas w zakrystii można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę.

4. W piątek około godz. 17.00 przywitamy pielgrzymów, którzy przyjdą z Białkowa i Cybinki aby na drugi dzień włączyć się do grupy amarantowej i pójść do Częstochowy.

5. 30 lipca w sobotę z naszej parafii już po raz 27 wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.00 rano. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na Mszę św., a tych którzy mogą na wspólne pielgrzymowanie – jak to jest już w tradycji – przynajmniej do Starościna.

6. Na spotkanie z pielgrzymami na Jasnej Górze jest organizowana autokarowa pielgrzymka. Prosimy o zapisy już teraz, planowany koszt 100 zł, wyjazd 11 sierpnia o godz. 22.00 z placu przy Dużym Kościele, powrót po Apelu.

7. W poniedziałek 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych, Po mszach św. wieczornych poświęcenie pojazdów. W Dużym kościele poświęcenie też figury św. Krzysztofa;

8. Również w poniedziałek obowiązkowe spotkanie przed pieszą pielgrzymką. Otrzymamy znaczki pielgrzymkowe, smyczę, regulujemy opłatę.

9. Podczas wakacji – biblioteka parafialna będzie nieczynna.

10. MDK w Rzepinie zaprasza na koncert zespołu folklorystycznego z Czarnogóry, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru „Oblicza Tradycji”. Koncert we wtorek

26 lipca o 18.00 w MDKu – wstęp bezpłatny.

11. W piątek o godz. 19.00 czynne będzie poradnictwo rodzinne.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.