mt_ignore:Herb ministranckiMinistranci posługują w Rzepinie w dwóch kościołach - kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zwanym "Dużym Kościołem", a także pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej zwanym potocznie "Małym Kościołem". Każdy członek LSO w Rzepinie posługuje na Eucharystii w ciągu tygodnia, na wyznaczonych służeniach, w niedzielę, a także w święta i uroczystości. Gromadzimy się także na zbiórkach prowadzonych przez naszego opiekuna ks. Ziemowita Kotulskiego, gdzie omawiane są bieżące sprawy związane z parafią, jak również uczestniczmy w stałej formacji ministranckiej. Młodsi ministranci są uczeni posługi, starsi ćwiczą czytania. Po każdej zbiórce odbywają się treningi piłki nożnej na hali sportowej. Spotkania w każdą sobotę o 10:30.

Spotykamy się najczęściej w kościele parafialnym i staramy się, żeby żadne ważne wydarzenie w parafii nie obyło się bez naszej obecności. Najlepiej po prostu przyjść na spotkanie!

Obecnie w parafii posługuje ok. 40 ministrantów. W najbliższe ferie jedną z form formacji jest wspólny wyjazd chętnych ministrantów wraz z młodzieżą w góry lub na inne aktywności diecezjalne tj: KODAL, KAMUZO. W wakacje niektórzy z nas będą uczestniczyć w pielgrzymce do Medjugorje, a także wspierać będziemy pielgrzymki rowerową i pieszą z naszej parafii na Jasną Górę. W ciągu roku wraz oazą wspólnie gromadzimy się na różnych zabawach na sali parafialnej. Odbył się już radosny Bal Wszystkich Świętych, Miłosierne Andrzejkowe Czuwanie, Sylwester a szykują się Ostatki. Wszystkie te imprezy jednoczą naszą wspólnotę i pomagają w odkrywaniu siebie, a przede wszystkim darów Bożych ukrytych w naszych sercach.

Opiekunem Ministrantów jest ks. Marcin Marciniak.