1. Dzisiaj XXXII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego.

• sobota – Ministranci młodsi i kandydaci – godz. 11.00
  • sobota – Schola – godz. 12.00

3. W poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 nauki przed chrztem

4. W tym tygodniu będą kontynuowane pracę przy montaży witraży w Małym Kościele. Prosimy o duchowe i materialne wsparcie tego dzieła.

5. W piątek 11 listopada przypada 93 rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszamy na Msze św. sprawowaną w intencji naszej Ojczyzny na godz. 11.00 do Dużego Kościoła. O godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert zespołu Generation.

6. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich.

7. Miesiąc listopad jest poświęcony modlitwie za zmarłych. Na Mszach św. wieczornych będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących, odwiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

8. Dnia 11 listopada uroczystość Odpustowa i dzień Otwartej Bramy w WSD w Paradyżu. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd, są jeszcze wolne miejsca, koszt 20 zł. Wyjazd uczestników o godz. 9.30 z placu przy Dużym Kościele. Klerycy organizują wiele ciekawych atrakcji takich jak koncert, możliwość zwiedzenia całego gmachu Seminarium, sal wykładowych, kaplic, refektarza czy pokoi mieszkalnych oraz skosztowania seminaryjnej kuchni tradycyjnej grochówki i rogali marcińskich. Serdecznie zapraszamy!

9. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.