1. Dzisiaj XVIII Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W poniedziałek i wtorek nauki przed chrztem w salce parafialnej o godz. 19.00

3. We wtorek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. jak w dni powszednie.

4. W tym tygodniu poradnictwo rodzinne czynne będzie w piątek o godz. 19.00.

5. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich.

6. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym przeprowadzona będzie zbiórka artykułów i przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących. Wszelkie rzeczy przydatne w szkole można będzie wkładać do kosza oznaczonego logo CARITAS-u w sklepie „Biedronka" przy ul. Chrobrego w każdą sobotę do końca sierpnia, czyli 10,17,24 i 31 sierpnia w godz. 10.00 -16.00. W tym czasie w „Biedronce" będą dyżurować wolontariusze PZC. Tradycyjnie prosimy wszystkich o wsparcie, bo każdy nawet najmniejszy dar jest nie tylko przejawem dobroci serca darczyńcy, ale rzeczywiście jest bardzo pomocny w procesie edukacji najmłodszych mieszkańców naszej Parafii, którzy są prawdziwym skarbem nas wszystkich. Pamiętajmy o słowach Jezusa, zapisanych na kartach Ewangelii św. Mateusza: „ Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

7. We wtorek w Małym Kościele o godz. 19.00 spotkanie należących do Parafialnego Zespołu Caritas.

8. Na spotkanie z pielgrzymami na Jasnej Górze organizowana jest pielgrzymka autokarowa. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 22.00 z placu przy Dużym Kościele. Koszt pielgrzymki to 80 zł.

9. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii gościmy Relikwie Świętego Maksymiliana Kolbe. Ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa przybliżą nam postać Tego Świętego a po mszach świętych przy wyjściu z kościoła będą rozdawali pierwszy numer Rycerza z 1922 roku i prosili o materialne wsparcie dzieł zapoczątkowanych przez Św. Maksymiliana.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.