1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Już niedługo święta. Postarajmy się o dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy o nasze serca tak Aby Chrystus mógł się w nich narodzić. Jeszcze okazja do spowiedzi będzie dzisiaj na Mszy św. o godz. 14.30 w Dużym Kościele i o 19.00 w Małym Kościele i jutro o 7.00 w Dużym Kościele.

2. W poniedziałek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o zachowaniu o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. W wigilię zgodnie ze zwyczajem powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych, przenosząc główny posiłek na godziny wieczorne. Pasterki będą odprawiane:

• Mały Kościół – godz. 22.30
  • Duży Kościół – godz. 24.00
  • Gajec, Starościn, Lubiechnia W. i Drzeńsko godz. 21.00

3. We wtorek pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w Dużym Kościele o godz. 11.00 a w Małym o godz. 10.00, 12.00 i 19.00, a w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

4. W środę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia- św. Szczepana – pierwszego Męczennika. Msze św. Będą odprawiane jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o 14.30. Taca przeznaczona będzie KUL.

5. W czwartek przypada św. Jana Ewangelisty, w piątek św. Młodzianków Męczenników a przyszłą niedzielę Świętej Rodziny, uroczystość odpustowa w Gajcu. Msza św. odpustowa w Gajcu o godz. 12.00.

6. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy grupy parafialne na spotkanie opłatkowe w salce parafialnej.

• czwartek – godz. 18.00 – Apostolat Maryjny
  • piątek – godz. 18.00 – Grupa Medjugorska
  • sobota – godz. 18.00 – Grupa O. Pio

8. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzone są świece Caritasu na stół wigilijny: koszt mała świeca 5 zł. duża 12 zł.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.