1. Dziś VIII Niedziela Zwykła. Parafialny Zespół Caritas prowadzi dziś i w Środę Popielcową zbiórkę na pomoc Ukrainie.
  2. Od poniedziałku Msze Święte w Małym Kościele będą odprawiane o godz. 19:00
  3. Biblioteka parafialna czynna w poniedziałek od godz. 18:30 do 19:00.
  4. 2 marca – Środa Popielcowa, rozpoczynająca czas Wielkiego Postu – na znak pokuty posypujemy głowy popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Porządek Mszy Świętych:
    • Duży Kościół – 7:00, 11:00 i 18:00
    • Mały Kościół – 10:00 i 19:00
    • Lubiechnia Mała, Starościn, Gajec – 17:00
    • Drzeńsko, Lubiechnia Wielka – 18:00
    Z woli Ojca Świętego dzień środy popielcowej jest dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie.
  5. W środę zapraszamy Mężczyzn Świętego Józefa i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy. O godz. 17:15 w Dużym Kościele różaniec w intencji pokoju na Ukrainie, następnie Msza Święta a po niej spotkanie dla chętnych mężczyzn w salce.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą z udziałem Przyjaciół Paradyża w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz w intencji kandydatów, ministrantów i lektorów. Po Mszy Świętej nabożeństwo powołaniowe.
  7. Od czwartku 3 marca zapraszamy do włączenia się w Ogólnopolską Nowennę za kapłanów oraz w intencji nowych powołań. Nowenna będzie odprawiana po Mszach Świętych wieczornych.
  8. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 8:00 rano.
  9. We wszystkie piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    • Duży Kościół – godz. 17:30 – zapraszamy dzieci i młodzież
    • Mały Kościół – godz. 18:30
    W niedzielę będziemy rozważać Mękę Pańską na nabożeństwie Gorzkich Żali:
    • Duży Kościół godz. 17:30
    • Mały Kościół godz. 16:00
  10. W piątek po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie adoracji spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  11. W piątek o godz. 19:00 czynne będzie Poradnictwo Rodzinne.
  12. W sobotę nabożeństwo I soboty miesiąca. O godz. 17:30 różaniec, następnie Msza Święta.
  13. Spotkania grup duszpasterskich:
    • Wtorek – godz. 18:30 – Schola Charis
    • Piątek – godz. 18:00 – Oaza Młodzieży
    • Sobota – godz. 10:00 – Ministranci
    • Sobota – godz. 12:00 – Schola dziecięco-młodzieżowa
  14. Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych rozpoczną się w II niedzielę Wielkiego Postu. Nauki będą głoszone na każdej Mszy Świętej i poprowadzą je Ojcowie Redemptoryści.
  15. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone koperty na Seminarium Duchowne. Można je składać na tacę lub w zakrystii.
  16. Dziękujemy za złożone ofiary na utrzymanie parafii i na Seminarium Duchowne.