1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

• poniedziałek Grupa Megiugorska – godz. 17.30
  • środa Oaza młodzieżowa i Zespół Sursum Corda – godz. 19.00
  • środa Apostolat Maryjny – godz. 18.00
  • sobota – Ministranci młodsi i kandydaci – godz. 10.15 (proszę przybyć rowerami)

3. W sobotę zakończymy nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w dni powszednie po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę w Dużym Kościele po Mszy św. o godz. 11.00, a w Małym Kościele po Mszy św. o godz. 19.00.

4. W czwartek 28 czerwca, o godz. 10.30 w Dużym Kościele zapraszamy młodzież, nauczycieli oraz rodziców na Msze św. na zakończenie klas gimnazjalnych.

5. W piątek 29 czerwca o godz. 8.00 w Dużym Kościele Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

6. Jak co roku z naszej parafii są organizowane pielgrzymki: rowerowa od 5.VII do 11.VII i piesza od 30.VII do 12.VIII. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w jednej czy drugiej pielgrzymce. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00, spotkanie dla pielgrzymów rowerowych. Proszę przybyć z rowerami. W tym tygodniu rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę rowerową. Serdecznie zapraszamy!

7. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Mszy św. prymicyjnej sprawowanej przez ks. Pawła Antoniaka – syna naszej parafii, który w minionym tygodniu przyjął święcenia kapłańskie. Ks. Prymicjant procesyjnie przejdzie z domu rodzinnego do kościoła parafialnego. Początek uroczystości przed domem ks. Pawła przy ul. H. Sawickiej 16 o godz. 10.15. Stamtąd ruszy procesja do kościoła parafialnego. Msza św. z udzieleniem błogosławieństwa prymicyjnego o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne i was drodzy parafianie do udziału w tych uroczystościach.

8. W piątek 29 czerwca przeżywać będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. sprawowane będą jak w dni powszednie. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W następną niedzielę Msze św. sprawowane będą wg porządku wakacyjnego, nie będzie Mszy św. o godz. 9.30.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.