2016 01 13 projekt judytaPodobno patrząc na kobietę można poznać jej stan cywilny – ta, która ma rodzinę, jest zmęczona i pełna troski, ta, która jest samotna, jest smutna. I to wcale nie zależy od wieku. A przecież obydwie powinny być PIĘKNE, bo takie stworzył je Bóg. To przecież znowu nie zależy od wieku. I nikt o ich Pięknie tak nie może przekonać, jak On sam.

Wszystkie mamy wmontowany mechanizm czekania na potwierdzenie, że jesteśmy Piękne. I choćby codziennie nam to powtarzał jakiś mężczyzna czy chłopak, to jutro znowu go o to zapytamy. Tylko Bóg może nam powiedzieć: „Wszystka piękna jesteś przyjaciółko moja”. Nie możemy całej naszej wartości oprzeć wyłącznie na oddaniu serca mężowi, dzieciom, rodzicom. Jesteśmy piękne, silne i mądre, bo takimi stworzył nas Bóg. Chcemy służyć swoim bliskim, bo On tak robił, bo Jego chcemy naśladować. Nie odkrywając w sobie Bożych Darów, nie możemy dać ich innym.

Zapraszamy do biblioteki parafialnej, bo tutaj można wypożyczyć audiobook (czyli coś do słuchania), w którym dominikanin ojciec Adam Szustak przekonuje nas z właściwym sobie zaangażowaniem, że każda kobieta jest piękna, tylko coś się popsuło w rozumieniu tego, co naprawdę znaczy bycie piękną.

Bóg wypełni serce kobiety, czyniąc ją zupełnie wolną. Trzeba odwagi, aby być wolną. Trzeba odwagi, aby zaufać Bogu.

Zapraszamy odważne Panie do biblioteki.

Joomla templates by a4joomla