2024 02 12 misterium teatralneOjcowie Salwatorianie, którzy głosili w naszej parafii rekolekcje wielkopostne bardzo dużo mówili o tym, jak ważna jest lektura Pisma Świętego. Dlatego z wielką radością przyjęliśmy Słowo Boże, jakie zostawili nam aktorzy Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

W niedzielę 3 marca mogliśmy uczestniczyć w Misterium Teatralnym pt.: „Apokalipsa”. Spektakl inspirowany treścią ostatniej księgi Nowego Testamentu przyciągnął do rzepińskiego „Dużego Kościoła” sporą rzeszę widzów. Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny ławki były wypełnione po brzegi.

Główny bohater – św. Jan Apostoł – stał się symbolicznym wizerunkiem dobra, które toczy walkę ze złem. Choć to drugie jest rozpowszechnione w świecie, to jednak ostateczny triumf i tak należy do Boga, pragnącego jedynie naszego zbawienia.

Godnym uwagi jest fakt, że cały scenariusz został napisany w oparciu o tekst biblijny. Zatem spektakl ten stanowi cenną okazję do pogłębienia wielkopostnej refleksji.

Bardzo serdecznie dziękujemy aktorom Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.: Janowi Mierzyńskiemu oraz Arturowi Nełkowskiemu, który jednocześnie jest reżyserem i scenarzystą spektaklu. Dziękujemy również ekipie technicznej towarzyszącej artystom, bo bez ich zaangażowania nie moglibyśmy przeżyć takiej uczty duchowej.

Joomla templates by a4joomla