1.Dzisiaj IV niedziela Adwentu. Już niedługo święta. Postarajmy się o dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy o nasze serca tak, aby Chrystus mógł się w nich narodzić. Jeszcze okazja do spowiedzi św. Będzie w poniedziałek, wtorek i środę przed godz. 7,00 i 18,00 w Dużym Kościele i przed godz. 17.00 w Małym Kościele i w czwartek przed godz. 7,00 w Dużym Kościele.

2. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. W wigilię zgodnie ze zwyczajem powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych przenosząc główny posiłek na godziny wieczorne. Pasterki będą odprawiane:

• Mały Kościół – godz. 22.30
  • Duży Kościół – godz.24.00
  • Gajec, Starościn, Drzeńsko i Lubiechnia W. – godz. 21.00

3. W piątek pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu Msze św. Będą odprawiane Dużym Kościele o gdz.11.00 a w Małym Kościele o godz. 10.00. 12.00 i 19.00, w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

4. W sobotę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Taca z drugiego dnia świat przeznaczona będzie na KUL.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Rodziny. Uroczysta Msza św. Odpustowa w Gajcu o godz. 12.00.

6. Są rozprowadzane świece Caritas na stół wigilijny: koszt; mała świeca 5 zł a duża 12 zł.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.