1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu.

• poniedziałek – godz. 18.00 – gr. O. Pio
  • środa – godz. 18.00 – gr. Mediugorska
  • piątek – godz. 18.00 – Apostolat Maryjny
  • piątek – godz. 19.00 – Oaza Młodzieżowa
  • sobota – godz. 10.00 – Oaza Dzieci Bożych
  • sobota – godz. 11.00 – Ministranci
  • sobota – godz. 13.00 – Schola

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy odprawiać Drogę Krzyżową:

• Duży Kościół – godz. 17.30
  • Mały Kościół – godz. 16.30 dla dzieci i 18.30

4. W niedzielę rozważać będziemy Mękę Pańską na nabożeństwie Gorzkich Żali:

• Duży Kościół – godz. 17.30
  • Mały Kościół – godz. 16.00

(Taca z Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu)

5. W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można pobrać na stoliku przy wyjściu z kościoła. Uroczysta Msza Święta z podjęciem Duchowej Adopcji zostanie odprawiona w Dużym Kościele o godz. 18.00.

6. W piątek o godz. 19.00 czynne będzie poradnictwo rodzinne.

7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm i procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy będzie o godz. 11.00 w Dużym Kościele. Liturgia rozpocznie się przy krzyżu misyjnym. Po poświęceniu palm wyruszy procesja do kościoła. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św.

8. W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 w salce przy plebanii będzie firma Vestimentum z Poznania. Rodzice dzieci komunijnych będą mogli w tym czasie odebrać zamówione alby oraz zakupić inne potrzebne rzeczy.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich pielgrzymów pieszych i rowerowych i wszystkich chętnych na drogę krzyżową w plenerze. Spotkanie przy Dużym Kościele o godz. 15.00.

10. Po raz kolejny Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej przygotowuje Wielkanocną Akcję Caritas, w ramach której sprzedawana będzie świeca w postaci paschalika. Mały symboliczny paschalik obecny w domu ma nam przypomnieć religijny charakter Świąt Wielkanocnych, obecność Chrystusa Zmartwychwstałego w codziennym życiu rodzinnym, konieczność podążania za Chrystusem każdego dnia, pełnienie uczynków miłosierdzia, przez które chrześcijanin staje się światłem prowadzącym innych do Chrystusa. Koszt paschalika 7 zł.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.