1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Już niedługo święta. Postarajmy się o dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy o nasze serca tak, aby Chrystus mógł się w nich narodzić. Jeszcze okazja do spowiedzi św. będzie jutro przed 7.00 i 18.00 w Dużym Kościele i przed 17.00 w Małym Kościele i we wtorek przed 7.00 w Dużym Kościele.

• piątek – godz. 18.00 – Apostolat Maryjny
  • sobota – godz. 18.00 – Grupa Mediugorska

3. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. W wigilię zgodnie ze zwyczajem powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych, przenosząc główny posiłek na godziny wieczorne. Pasterki będą odprawiane:

• Mały Kościół – godz. 22.30
  • Duży Kościół – godz. 24.00
  • Gajec, Starościn, Lubiechnia W. i Drzeńsko – godz. 21.00

4. W środę pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w Dużym Kościele o godz.11.00 a w Małym Kościele o 10.00, 12.00 i 19.00, a w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

5. W czwartek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – pierwszego Męczennika. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę z wyjątkiem mszy św. o 14.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy do Małego Kościoła na godz. 12.00. Taca z II dnia świąt przeznaczona będzie na KUL.

6. W piątek przypada św. Jana Ewangelisty, w sobotę św. Młodzianków Męczenników a w przyszłą niedzielę Świętej Rodziny – uroczystość odpustowa w Gajcu. Msza św. opustowa w Gajcu o godz. 12.00.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.