1. Dzisiaj XVII Niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. Dnia 30 lipca z naszej parafii wyruszy XXXI Piesza Pielgrzymka Gorzowska na Jasną Górę. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.00. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św., a tych, którzy mogą na wspólne pielgrzymowanie – jak to już jest w naszej tradycji – przynajmniej do Starościna.

3. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w pieszej pielgrzymce do Częstochowy istnieje możliwość duchowego uczestnictwa przez codzienną modlitwę. Na kartach Duchowego Pielgrzyma będzie możliwość zapisania intencji Mszy św.

4. W piątek 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o rodzicach i dziadkach.

5. W tym tygodniu poradnictwo rodzinne czynne będzie w piątek o godz. 19.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszami św. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.00.

7. W sobotę spotkanie żywego różańca w Dużym Kościele.

8. Na spotkanie z pielgrzymami na Jasnej Górze organizowana jest pielgrzymka autokarowa. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 22.00 z placu przy Dużym Kościele. Koszt pielgrzymki to 80 zł.

9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli Relikwie Świętego Maksymiliana Kolbe. Ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa przybliżą nam postać Tego Świętego a po mszach świętych przy wyjściu z kościoła będą rozdawali pierwszy numer Rycerza z 1922 roku i prosili o materialne wsparcie dzieł zapoczątkowanych przez Św. Maksymiliana.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.