1. Zmartwychwstanie Chrystusa należy do głównych tajemnic i prawd naszej wiary a zarazem jest fundamentem. Pan ze śmierci przeszedł do życia i zasiadł po prawicy Ojca, aby wstawiać się za nami. Wiara w Niego jest naszą nadzieją i zwycięstwem. Z okazji tegorocznych Świąt Paschalnych kierujemy do Was serdeczne życzenia. Życzymy, aby orędzie miłości i miłosierdzia, przekazane ludziom przez Zmartwychwstanie Bożego Syna, stało się źródłem budowy jedności z Bogiem i każdym spotkanym człowiekiem.

2. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób postarali się, abyśmy mogli lepiej przeżyć Triduum Paschalne i Zmartwychwstanie Pańskie; składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W dniu dzisiejszym kolejne Msze św. będą odprawiane:

• Duży Kościół – godz. 11.00
  • Mały Kościół – godz. 10.00, 12.00 i 19.00

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.30 w Dużym Kościele. Taca będzie przeznaczona na KUL.

5. Przez cały tydzień trwa oktawa Wielkiej Nocy, zakończy się ona w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

6. W najbliższą sobotę o godz. 9.00, w Dużym Kościele, odbędzie się próba generalna dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa w Drzeńsku. Msza św. odpustowa w Drzeńsku o godz. 12.00. W Gajcu wyjątkowo o godz. 10.30.

8. Spotkania grup w Tm tygodniu:

• piątek – Oaza młodzieżowa – godz.19.00
  • piątek Zespół sur sum Corda – godz. 20.00
  • sobota – Oaza Dzieci Bożych – godz. 10.00
  • sobota – Ministranci młodsi i kandydaci – godz. 11.00
  • sobota – Schola – godz.12.00

9. W piątek o godz. 19.00 czynne będzie poradnictwo rodzinne.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać.