Lednica 2016Przed nami wyjątkowe Spotkanie Młodych LEDNICA 2000.

Już dwudzieste, ale pierwsze bez ojca Jana Góry. Po jego odejściu do domu Ojca nowymi duszpasterzami zostali o. Wojciech i o. Maciej. Dla Lednicy, Polski i świata to błogosławiony czas jubileuszy:

• 1050. Rocznicy chrztu Polski przyjętego „W imię ojca i Syna i Duch Świętego”;
  • 800-lecia zakonu dominikanów, dzięki któremu mówimy za św. Jackiem: „Poślij mnie”;
  • XX spotkania Młodych wraz z ogłoszonym przez papieża Franciszka Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, które prowadzą nas do powiedzenia: „AMEN”

Zabierz ze sobą innych – przyjaciół, chłopaka/dziewczynę, brata, siostrę... Nie może Ciebie zabraknąć! Przyjedź odnowić Chrzest Święty, wziąć do ręki pismo Święte, które chciał Ci wręczyć o. Jan Góra.

Przywieź ze sobą 4 czerwca:

• białą szatę, którą założysz po odnowieniu Chrztu Świętego;
  • datę swojego chrztu – dowiedz się kiedy to było;
  • 3 zdania o Chrystusie, cytat z pisma Świętego, który powiesz koledze/koleżance podczas tegorocznego spotkania.

Wszystkich szczegółowych informacji udzieli Ci ks. Mieczysław lub Twój katecheta. Koszt wyjazdu to tylko 60 złotych. Wyjazd autokarem 4 czerwca rano 4.30 (w sobotę), a powrót ok. godziny 4.00 nad ranem w niedzielę (po przejściu przez Bramę III Tysiąclecia!). CZEKAMY na CIEBIE!

Jeden dzień z Bogiem we wspólnocie z tysiącami młodych ludzi takich jak TY!

Spotkanie odbywa się pod gołym niebem. Warto zabrać ze sobą coś do siedzenia (może być karimata lub koc), wygodne buty, ciepłą odzież, płaszcz przeciwdeszczowy i koniecznie nakrycie głowy. Wszystko zależy od tego, jaka będzie pogoda. Jeśli słońce takie jak w ubiegłym roku, przyda się także krem z filtrem, aby nie cierpieć z powodu poparzonej skóry. Pamiętaj także o lekach, które przyjmujesz na stałe, wodzie (!) i jedzeniu (będziesz mógł kupić także napoje i coś ciepłego do jedzenia na terenie Pól Lednickich).

Zajrzyj na stronę: www.lednica2000.pl