Wy jesteście światłem świata” (Mt 5,14)

12 maja podczas uroczystej Mszy Św. w kościele parafialnym ksiądz biskup Krzysztof Białasik, na co dzień zarządzający boliwijską diecezją Oruro, udzielił sakramentu bierzmowania 95 kandydatom: 68 z nich to uczniowie rzepińskiego gimnazjum i liceum, 22 pochodziło z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Boczowie, a 5 z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Gądkowie.

Bierzmowanie często określane bywa mianem pieczęci, bo pieczętujemy i udoskonalamy przez ten sakrament to, co zostało zapoczątkowane podczas chrztu świętego – wspólnotę z Chrystusem i Jego Kościołem, że pragniemy zaangażować się prawdziwie w służbę dla dobra ludzi w Jego imię. O tym, że każdy z nas powinien być misjonarzem, mówił także ksiądz biskup. Niezwykle barwnie przywoływał obrazy z życia boliwijskiej wspólnoty, która podczas nabożeństw wyraża swoja wiarę w sposób bardzo żywiołowy. Do większej spontaniczności i zaangażowania zachęcał także bierzmowaną młodzież.

Módlmy się, by dary Ducha Św. ugruntowały w tych młodych sercach pragnienie bycia posłańcem Jezusa, tym który w jego imię niesie ludziom Miłość i Prawdę.