2017 11 25 lednica2000 jestem2 czerwca 2018 r. odbędzie się XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000. Hasło, które będzie prowadziło uczestników podczas kolejnego spotkania, brzmi: JESTEM. Inspiracją były słowa ojca Jana Góry:

Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego.

Tegoroczne spotkanie będzie podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego Jestem i tylko ktoś zachwycony wielkością daru człowieczeństwa może ten zachwyt przekazywać innym.

„Młodzi ludzie powiedzieli nam, że stoją przed różnymi wymaganiami, że ciągle są jacyś niewystarczający. Inni mówią im, że powinni być tacy, tacy i tacy...dlatego 2 czerwca spotkamy się na Polach Lednickich pod hasłem JESTEM.”

~o. Mateusz Kosior OP

„Ten, który JEST stworzył nas, żeby się z nami podzielić swoim JESTEM. Jeżeli się tym zachwycamy, sięgamy do swojego wnętrza, do Źródła naszego życia, do duszy, to nagle zaczyna nas ogarniać radość. Wystarczy że jestem. To radość bezinteresownej miłości.”

~o. Wojciech Prus OP

Zapraszamy młodzież z naszej parafii do wcześniejszego zarezerwowania sobie terminu na wspólny wyjazd.