SynodZa nami trzecia niedziela synodalna podczas której rozważaliśmy tajemnicę osobistego powołania każdego z nas w Kościele. Każdy bowiem został przez Boga hojnie obdarowany, jednak każdy z nas inaczej i w różnym stopniu. Niedzielna ewangelia o talentach dobitnie nam o tym przypomniała. U wielu pojawia się myśl, że nie wszyscy dostali tyle samo, a więc może ja dostałem mniej.

Tak trudno nam zobaczyć u siebie, to co mamy, o wiele łatwiej dostrzegamy to, czego według nas samych, nam brakuje. A jednak Bóg zapewnia „Wystarczy ci mojej łaski” (2 Kor 12, 9)Tak rozumiany dar jest zobowiązaniem . Kościół jest wspólnotą ludzi obdarowanych, ale i odpowiedzialnych za obdarowanie. Osobiste powołanie w Kościele polega na rozpoznaniu własnych darów duchowych i ich rozwijaniu dla dobra wspólnoty kościoła i własnego zbawienia.

Parafia jest taką właśnie przestrzenią, gdzie powinniśmy dary otrzymane od Boga rozwijać i pomnażać. Możliwości rozwoju chrześcijańskiego powołania w naszej parafii oraz pomoc, jakiej możemy się spodziewać i którą chcielibyśmy otrzymać w tej dziedzinie ze strony diecezji – to główne tematy także dla parafialnego zespołu synodalnego.

Zapraszamy 23 listopada w czwartek na Mszę Św. i adorację Najświętszego Sakramentu podczas której modlić się będziemy o łaskę rozpoznawania darów Bożych i umocnienie do ich pomnażania przez służbę innym