Nowe organyW sobotę rano stanęły w małym kościołku nowe organy. Ich uroczyste poświęcenie miało miejsce w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00, a parafianie pierwszy raz usłyszeli ich brzmienie.

Nie warto chyba zbytnio się rozwodzić o ich szerokich możliwościach technicznych, dodajmy tylko dla porządku, że są to 31-głosowe organy cyfrowe, posiadające dwa manuały i klawiaturę nożną. O podzielenie się pierwszymi wrażeniami poprosiliśmy pana Oskara, który od lat troszczy się o oprawę muzyczną nabożeństw w małym kościele: „Instrument doskonale imituje dźwięki organów piszczałkowych, a jego dyspozycja daje znacznie więcej możliwości. Stare organy posiadały pięć zapisanych kombinacji brzmieniowych, tutaj możemy swobodnie dodawać bądź odejmować kolejne głosy, dobierając je w zależności od potrzeb, tj. kiedy śpiewamy psalmy, pieśni lub odpowiedzi. Gra na nowych organach to sama przyjemność, mam nadzieję, że posłużą w naszej parafii przez długie lata i tym samym uświetnią najważniejsze święta i uroczystości kościelne”.

2017 04 10 nowe organy 1