ks. Michał25 sierpnia od odprawienia Mszy Św. w kościele parafialnym rozpoczął swoją posługę kapłańską w naszej parafii ks. Michał Dekiert. Przyszedł do Rzepina z głogowskiej parafii sw. Maksymiliana Marii Kolbego. Część parafian zapamiętała go już pewnie wcześniej z półrocznej praktyki, którą jako kleryk odbywał w Rzepinie w 2011 r.

Oprócz pracy katechetycznej w Technikum Leśnym i opieki nad grupami parafialnymi ksiądz Michał zainaugurował wejście we wspólnotę przez swoją pasję sportową, bo już w nocy 4 września wziął udział w sztafecie z Rzepina do Rokitna. Jako wytrawny biegacz doskonale dostosował swoje tempo do możliwości innych biegaczy, a pogodą ducha przewyższał wszystkich.

Będziemy się modlić, by Jego powołanie Bóg zechciał rozwinąć właśnie podczas służby w Rzepinie, będziemy prosić Najlepszą Matkę, by otoczyła Go swoją najczulszą opieką.
Szczerym sercem witamy Księże Michale!

Niech Pan Bóg błogosławi każdy krok na drodze Twojego powołania.