2023 12 21 Nowe Relikwie Świętych w naszej parafiiW uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8 grudnia - relikwie św. Katarzyny Laboure oraz św. Antoniego z Padwy zostały wniesione do kościoła parafialnego.
Św. Katarzyna jest inicjatorką Cudownego Medalika. To dzięki jej objawieniom medalik jest znany na całym świecie.

Dlatego tego dnia zostały również poświęcone medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych. W homilii najmłodsi dowiedzieli się, że podobnie jak tarcza, zbroja i hełm chronią rycerza, tak Maryja osłania swoją opieką każdego, kto nosi medalik. Jesteśmy zaproszeni do tego, aby walczyć ze złem. Najskuteczniejszą bronią jest modlitwa, tak jak czyniła to Maryja.
Natomiast relikwie św. Antoniego są owocem niedawnej pielgrzymki naszych parafian do Włoch wraz z ks. Proboszczem i ks. Damianem. Teraz możemy cieszyć obecnością tego szczególnego patrona od rzeczy zagubionych.
Uroczystość ta jest również świętem patronalnym grupy rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci. Odnowili oni swoje przyrzeczenia. Osoby chętne, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy w każdy ostatni poniedziałek miesiąca na różaniec o godz. 17:30 i Mszę Świętą.
Na koniec wszyscy zostali pobłogosławieni nowowprowadzonymi relikwiami.
Święta Katarzyno i św. Antoni - módlcie się za nami!

Joomla templates by a4joomla