2023 12 21 Święty Hubercie Módl się za namiTegoroczny odpust ku czci św. Huberta – patrona kościoła w Starościnie odbył się w środę 8 listopada. Mszy Świętej przewodniczył ks. Marcin Krechowicz – wikariusz z Gorzowa Wlkp., który wraz z ks. Bartkiem modlił się w intencji całej społeczności Starościna: mieszkańców oraz nauczycieli i uczniów Technikum Leśnego.


Odpust to imieniny kościoła. Starościńska świątynia integruje właśnie te dwa środowiska, dzięki czemu wszyscy żyją tutaj jak w wielkiej rodzinie. Koło Gospodyń Wiejskich zatroszczyło się o piękny wystrój kościoła. Młodzi leśnicy z kolei zadbali o wyjątkową oprawę uroczystości. Służba Liturgiczna Ołtarza, oprawa muzyczna Zespołu Sygnalistów Myśliwskich oraz Zespołu „Leśny Band” sprawiły, że wszyscy czuliśmy się jak w niebie.

Święty Hubert patronuje leśnikom i myśliwym. To dlatego „XIII Starościński Hubertus” zgromadził w kościele również Nadleśniczych wraz z Dyrektorem Regionalnym Lasów Państwowych ze Szczecina p. Andrzejem Szelążkiem. Nie brakowało zaproszonych gości, wśród których znalazł się p. gen. Jarosław Mika. Niech Święty Hubert nadal opiekuje się całą Starościńską Rodziną. „Darz Bór!”

Joomla templates by a4joomla