1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne (plan rekolekcji). Witamy Księży Rekolekcjonistów. Módlmy się o owoce duchowe tego czasu dla nas.

3. W piątek Droga Krzyżowa będzie tylko w Dużym Kościele o godz. 17:00. Nie będzie w tym dniu mszy św. o godz. 19:00 w Małym Kościele.

4. W niedzielę rozważać będziemy Mękę Pańską na nabożeństwie Gorzkich Żali:

• Duży Kościół – godz. 17.30
  • Mały Kościół – godz. 16.00

Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

5. Do czwartku przed wieczornymi mszami trwa nowenna do św. Józefa - nasze duchowe przygotowanie do peregrynacji obrazu św. Józefa z Sanktuarium w Kaliszu.

6. W piątek w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja Obrazu:

• 17:45 - powitanie Obrazu
  • 18:00 – uroczysta Eucharystia – zapraszamy wszystkich parafian
  • przerwa i poczęstunek
  • 20:00 – blok ewangelizacyjno-modlitewny dla mężczyzn: katecheza o męskiej duchowości, modlitwa nad mężczyznami, adoracja Najśw. Sakramentu.

7. W sobotę będzie ciąg dalszy modlitwy przed Obrazem św. Józefa:

• 7:00 – msza św.
  • 8:00 – 9:00 – Żywy Różaniec, Gr. Ojca Pio, Gr. Medjugorje
  • 9:00 – 10:00 – Pielgrzymi piesi, biegowi i rowerowi, Starościn, Gajec
  • 10:00 – 11:00 – Ministranci, Caritas, Lubiechnia Wielka, Lubiechnia Mała
  • 11:00 – 12:00 – Podwórkowe Koło Różańcowe, Rodzice modlący się na różańcu za swoje dzieci, Drzeńsko
  • 12:00 – 13:00 – Schola, Oaza Młodzieży i Dorosłych
  • 13:30 – msza św. w int. małżeństw i rodzin naszej parafii wraz z aktem zawierzenia Św. Józefowi
  • po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie peregrynacji

8. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu piątkowego poczęstunku, poprzez upieczenie ciast, które będzie można przynieść na plebanię.

9. W sobotę o godz. 22:15 wyjazd maturzystów na Jasną Górę.

10. W poniedziałek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia rozpocznie się dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pod chórami są wyłożone deklaracje. Serdecznie zapraszamy do włączenia się tę modlitwę.

11. W zakrystii można nabyć cegiełki na budowę ołtarza w Dużym Kościele.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie parafii i Seminarium Duchowne.